Deniz Taşdemir

Deniz Taşdemir Resim ve Heykel Eğitmeni

1984 yılında Ankara’da doğdu. Lise eğitimini “Kırşehir Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi”nde 2002 yılında tamamladı. Üniversite eğitimini ise “Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği”nde 2007 yılında mezun olarak tamamladı.

Eğitimi esnasında başladığı Ankara’da yer alan ve hala hizmet vermekte olan “Ankara Tasarım”da 3 yıl Resim ve Heykel Eğitmenliği yaptı. Mezuniyetinden sonraki dönemde Kırşehir’e taşındığında Ankara Tasarım’ın şubesini kurarak kendisi 4 yıl süresince eğitmenlik yaptı ve birçok öğrencisi -hatta tamamı- Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin ilgili bölümlerini kazandı.

2011 yılında M.E.B.’te devam eden öğretmenliği nedeniyle bir süre Batman’da yaşadı. Bu süreçte hobi olarak görsel sanatları öğrenmek isteyen kişilere karakalem, yağlıboya ve heykel eğitmenliği de yaptı. Fakültelerin sınav dönemlerinden birkaç ay öncesinde yine Ankara’daki Ankara Tasarım’da eğitmenlik yapmaya devam etti.

2013 yazında tayini nedeniyle Bursa’ya taşındı. Kendisinin de kurucularından olduğu “fabrikatölye” ile Resim ve Heykel Eğitmenliği’ne ikamet ettiği Bursa’da devam ediyor. Güzel Sanatlar Fakültelerine yeni öğrenciler kazandırarak eğitmenlik ve sanat hayatına devam etmektedir.