Tuğba Sezer

Tuğba Sezer Resim Eğitmeni

19 Eylül 1992 yılında Bursa Osmangazi ilçesinde doğdu. İlkokulu Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda okudu. Lise eğitimini Feriha Uyar Kız Teknik Meslek Lisesi‘nde Grafik Tasarım bölümünde tamamladı.

Sonrasında “Akıl İşi Ajans” ve “Ada Creative” grafik tasarım – reklam ajanslarında kısa süreli Grafik Tasarımcı olarak çalıştı.

Daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki yüksek öğrenim için yetenek sınavlarına hazırlanmaya başladı ve 2011 yılında Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazandı.

Resim Bölümü’ne devam ederken 2012 yılında Baykuş Sanat Galerisi bünyesinde, başta 6-14 yaş grubunun resim eğitmeni olarak yer aldı. İlerleyen dönemlerde “Güzel Sanatlar Fakülteleri”ne öğrenciler yetiştirip kazandıran bir resim eğitmeni olarak da yer alarak resim kurs eğitmenliğine devam etti. Bu dönemde çeşitli karma sergilere sanatçı olarak katıldı. 2015 yılında “Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü”nden mezun oldu. Aynı dönem içerisinde “Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı”nı bitirdi.

Şimdi “Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi”nde yüksek lisansına devam ederken; Güzel Sanatlar Fakültelerine yeni öğrenciler kazandırmak için de resim ve sanat eğitmenliğine Bursa’da fabrikatölye bünyesinde devam etmektedir.

Sergiler;

2015 Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Karma Sergi

2015 Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Mezuniyet Sergi

2014 Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim A Grubu Sergisi

2013 Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Ustalara Saygı Resim Sergisi

2013 Baykuş Sanat Galerisinde, Karma Sergi

2012 Baykuş Sanat Galerisinde, Karma Sergi